Novinky z terénu

New Organica.

Je to vlastně idea společnosti, struktury, čehosi živého co by lidem umožňovalo žít svým způsobem lepší život.

V souladu se srdcem tvořit prostředí, z něhož bude vyrůstat cosi nového.

Každý potřebuje dosytit v nečem jinem.

Napadá mne k tomu obraz vesnice, kde žijí lidé.

Vesnice, která zažila a zažívá různé věci. První světovou, druhou, a další události a vrstvy kolektivního vědomí přinášející různé přístupy jak přistupovat k lidem a přírodě.

Jádro organiky je pro mne proces, kterým se skupinka lidí snaží dávat vesnici a všemu živému v ní pozornost a péči. Je to vlastně obraz vesnice, která je plná života a život se šíří dál jako plamen. Tak jako mladý strom roste k výšinám, tak ve vesnici přibývá života.

Tenhle setting může být podhoubím pro společenství života ve vysoké kvalitě. Nejde o chladný židovský obchůdek s luxusním zboží. Jde o volbu života před focusem na moc a vlastnění. Je to hodně o srdci, které odvážně v souladu s citlivostí k subtilnímu v přirodě a v lidech chce dělat nové věci.

Tento přístup se dá aplikovat na mnohé lidské činnosti

Můžeme například:

  • Proměnovat své bydlení, nebo prostě tvořit organickou architekturu
  • Příklad Organické Architektury
  • Poskytovat kvalitní terapii, která je v souladu s těmito hodnotami
  • Mít tento přístup k zemědělství a farmaření
  • Projevit to v umění
  • Chodit do přírody a vnímat ji
  • Jít svou cestou k životu a místo např. chemických potravin shánět od zemědelců kteří do dělají poctivě. Místo nekonečných návštěv vašeho nemrtvého psychoanalytika zkuste něco nového.

New Organica je tady pro Vás. Tímto okamžikem jsem vytvořil Organické forum na facebooku, kde bych rád umožnil komunikaci všech, které tyto vize nějak oslovují.

Osobně teď plánuji cestovat po jižních čechách a Šumavě, kde bych rád vyzkoušel různé práce a třeba se i usadil někde v přírodě. Máte -li k těmto věcem co říct, rád vás navštívím. Ještě nějakou krátkou dobu budu sídlit v Praze.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *